Новини

Біль нашої пам’яті

          Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Вітчизни, на жаль, має й сумні сторінки. Особливо багато пам’ятних та водночас і трагічних дат випадає на січень. Та попри біль  ми мусимо їх пам’ятати. Пам’ятати в ім’я майбутнього. Пам’ятати, щоб ніколи не повторились подібні трагедії. Уроки пам’яті–святі уроки для наших студентів. Щорічно ми вшановуємо пам’ять жертв Холокосту. Пам’ять героїв Крут. Це для нас–уроки гідності та жертовності, вічна естафета пам’яті…

   27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жервт Холокосту. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. 1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою постановила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Холокосту. В зв’язку з цим в нашому навчальному закладі був проведений виховний захід «Наша пам’ять, наш біль – Холокост». Затамувавши подих студенти слухали виступ Вальдман Марії Абрамівни–члена президії міської ради ветеранів, почесного ветерана міста Умань, голову громадської організації Всеукраїнської Спілки учасників війни, яка  познайомила їх з темою Холокосту, розповіла про цей жахливий злочин нацистів проти людства, розкрила зміст подій, пов’язаних з трагедією у Бабиному Яру та інших концентраційних таборах, розташованих на території Європи. ЇЇ виступ супроводжувався показом фото- та відео– матеріалів. На завершення свого виступу Марія Абрамівна наголосила, що пам’ять про Холокост необхідна нам, аби наші діти ніколи не були жертвами чи байдужими спостерігачами будь-яких проявів ворожнечі та насилля. 

Ще один урок пам’яті пройшов у коледжі 29 січня, присвячений 101–річниці бою під Крутами.

   Героїчна оборона станції Крути далекого 1918 року стала для українців своєрідним символом боротьби за незалежну державу. Драма Крут – подія надто болюча для всіх нас, оскільки її жертвою став юний цвіт української нації та її надія–студенти  та старшокласники  Київських ВУЗів та гімназій. Драма, яка до болю нагадує сучасні події на Сході України, коли у війні з тим же ворогом, що і 100 років тому гинуть кращі сини, захищаючи незалежність своєї Вітчизни. Бій під Крутами заслужено посідає особливе місце в історії українських національно-визвольних змагань 1918-1921 рр. та в українській історії ХХ століття взагалі. Цей  бій став символом героїчного супротиву української молоді, символом нескореності та жертовності в ім’я незалежності та свободи.    29 січня у День пам`яті викладачами історії Ковтун Т.І. та Коржем Ю.М. був проведений загальноколеджівський  захід, учасники якого  згадували та вшановували один із найвеличніших подвигів в історії нашої країни – героїчний подвиг юнаків в ім’я своєї Вітчизни. Разом з тим згадували й нинішніх захисників України, котрі боронять її незалежність та територіальну цілісність в Донецькій та Луганській областях. Зі сльозами на очах всі присутні вшанували пам’ять героїв  Крут та пам’ять нинішнього героя України, уманчанина, майора Андрія Кизила, який за трагічним збігом обставин загинув, захищаючи Україну від російських окупантів рівно два  роки тому–29 січня 2017 року. Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День вшанування  Героїв.

29 01 19 03

29 01 19 01

30 01 19 01

30 01 19 02

29 01 19 02

                                                                                                                                                           Т.Ковтун

Голова циклової комісії гуманітарних дисциплін,

викладач історії