Ми живемо у складний час мінливого сьогодні і непевного завтра. В умовах війни ми стикаємося не лише із проблемами власної безпеки, але й з безліччю викликів, що стосуються нашого фінансового добробуту.
З 17 по 30 березня 2025 року в Україні тривала кампанія Global Money Week 2025 (Всесвітній тиждень грошей). Вже одинадцятий рік поспіль Національний банк України підтримує цю міжнародну інформаційну ініціативу з фінансової обізнаності та є її офіційним координатором в Україні.
Ключова тема Global Money Week цього року – «Обирай надійну фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє» (“Think before you follow, wise money tomorrow”). Вона акцентує увагу на важливості критичного мислення у фінансових питаннях, вмінні аналізувати інформацію та приймати обґрунтовані фінансові рішення. Партнерами Global Money Week цього року стали Міністерство освіти і науки України, ГО “Джуніор Ачівмент Україна”, Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр», БО “ФУНДАЦІЯ КРЕДО”, ГО «Академія Турботи» та Київська міська молодіжна рада.
Наш навчальний заклад уже у восьме долучився до міжнародної ініціативи і протягом двох тижнів студенти економічного відділення брали участь в різних просвітницьких заходах, які навчали безпечному управлінню грошима, відзначали важливість відповідального та інформованого ставлення до особистих фінансів, усвідомлення потенційних фінансових ризиків та вміння захищати свої гроші.
Студенти груп Ф210, Б213, Ф39 та Б310 відвідали просвітницькі вебінари від НБУ, під час яких дізналися головні ознаки шахрайської компанії, яка може маскуватися під фінансову чи інвестиційну компанію, як нейромережі використати для захисту особистих фінансів, як штучний інтелект може допомогти зменшити ризик втрати коштів, як працюють маніпуляції у ЗМІ та соцмережах і хто їх поширює, як розпізнавати фейкові новини та ненадійні сайти, які економічні фейки найпоширеніші та як їх викривати, як соцмережі та Telegram-канали маніпулюють нашою увагою, як визначити компетентного фінансового експерта, різні способи протидії дезінформації та найпоширеніші шахрайські схеми тощо.
Студенти груп Ф39, Б213 та Ф210 змагалися в інтерактивних онлайн Kahoot – вікторинах «Світ грошей», «Інвестиції», «Криптовалюта» та долучилися до фінансового челенджу «Обирай надійну (неупереджену) фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє» від Junior Achievement Ukraine. Студенти виявили обізнаність не лише у особливостях функціонування грошей та інвестицій як економічної категорії, але й з’ясували цікаві факти про гроші у буденному житті нашого суспільства. Переможцями у Kahoot – вікторинах стали: Шипченко Марія (Б213), Ушманов Володимир (Б213), Бойко Анастасія (Ф39), Музика Аліна (Ф39), Малигіна Софія (Ф210) та Щербина Анастасія (Ф210). Вітаємо переможців Kahoot – вікторин та усіх, хто долучився та спробував свої сили у чесній і відкритій боротьбі.
В рамках Всесвітнього тижня грошей студенти та викладачі економічного відділення відвідали також тематичні вебінари та віртуальні екскурсії від Музею Грошей: “Шаг – відновлення історичної справедливості”, “Історія грошового обігу України”, “Гроші як засіб комунікації”, “Жіночий світ монети”, “Алхіміки, яким вдалося, або історія українських фальшивомонетників”, «Національний банк України: історія та основні функції» присвячений відзначенню 34 річниці від дня створення Національного банку України.
Під час заходів в рамках кампанії Global Money Week 2025 (Всесвітній тиждень грошей) студенти економічного відділення коледжу прокачали свої «скіли» у сфері фінансів, які дали можливість сформувати відповідні знання, уміння та навички, що забезпечать прийняття розумних та зважених фінансових рішень для досягнення власного добробуту та фінансової стійкості. Ми бажаємо усім стабільних доходів, раціональних витрат, суттєвих заощаджень, бути фінансово грамотними, успішними, підкорювати вершини, досягати цілей, здійснювати мрії!
Обираючи надійну фінансову інформацію, ви дбаєте про своє фінансове майбутнє!
Тетяна ДЕРКАЧ
#GMWUkraine2025
#GMW2025


