Коледж сьогодні – це сучасний вищий навчальний заклад, це високоорганізований творчий колектив працівників і студентства, це наші славні ветерани і випускники багатьох поколінь.Навчально-виховний процес забезпечують понад 100 викладачів, серед яких 51 мають державні і відомчі нагороди, 7 осіб занесено до Книги Пошани виставки передового педагогічного досвіду “Міністерства аграрної політики та продовольства України”, 40 – мають вищу категорію, 15 – викладачі-методисти, 5 – кандидатів наук.

За рівнем методичної роботи коледж входить у першу десятку серед 116 аграрних ВНЗ, а відділення технічних дисциплін є найкращим в Україні за останні десятиліття.

Найактивнішу участь у підготовці підручників, посібників та інших навчальних матеріалів беруть викладачі  Колісник М.В., Солдатов Ю.В., Бабій І.В., Мельник Ю.М., Ващишин О.Є.

З року в рік зміцнюється матеріальна база, покращується практична підготовка студентів.

За роки існування підготовлено понад 16 тис. фахівців для потреб АПК держави з таких спеціальностей: експлуатація та ремонт машин і обладнання АПК, експлуатація та ремонт обладнання харчових виробництв, бухгалтерський облік, фінанси та кредит, організація виробництва, обслуговування програмних систем і комплексів, розробка програмного забезпечення, оціночна діяльність.

Навчається в коледжі майже дві тисячі студентів, які беруть активну участь у різноманітних навчально-виховних заходах у місті і районі, області та на всеукраїнському рівні. Так, великі успіхи наших студентів у регіональних конкурсах з “Брейн-рингу” та “Студент року”, спортсмени коледжу – чемпіони та призери України, області та міста з багатьох видів спорту.

До послуг студентів мережа Інтернет, бібліотека, спортивне містечко, гуртожитки, кафе, актова зала та інші побутові зручності.

Територія коледжу потопає в зелені, на клумбах багряніють квіти, барвами веселки милує каскад фонтанів.

Викладачі та студенти є постійними учасниками наукових конференції, семінарів, переможцями конкурсів і змагань різних рівнів.

Студенти є стипендіатами Президента України, голови обласної, районної рад державної адміністрації. Поряд з цим, найголовніше є те, що нині Уманський агротехнічний коледж має значну матеріально-технічну базу, високий кадровий потенціал, вагомі наукові і методичні напрацювання, що дає йому право і можливість готувати якісних спеціалістів, особистостей, здатних знайти і утвердити себе у непростому сучасному житті.

По закінченню коледжу випускники мають можливість продовжувати навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, Вінницькому державному аграрному університеті, Уманському національному університеті садівництва та інших ВНЗ України ІІІ-VІ рівнів акредитації.

З 2000 року видається багатотиражна газета “Коледж-інформ”, яка у Всеукраїнському конкурсі серед аграрних вузів І-ІІ рівнів акредитації у 2008 році посіла друге місце.