Художнє обдарування українського народу, вершини його мистецького хисту повною мірою виявляються в народній вишивці.
Вишивка – це скарбниця вірувань, звичаїв, духовних устремлінь народу.
Сьогодні вишивка — одне з масових і найбільш улюблених видів мистецтва. Вишиті вироби прикрашають одяг, побут людей, сучасний інтер’єр, це радісне мистецтво і радісна сама праця над його створенням. У виробах вишивальниць захоплює піднесений світ краси і фантазії, поетичного осмислення життя, світ натхненних образів, коріння яких сягає міфології, звичаїв і уявлень наших предків.
4 квітня 2018 року викладачі І.І. Булах та О.В. Шиманська організували для студентів, співробітників та почесних гостей нашого коледжу прекрасну нагоду мандрувати символічним тайнописом людства, а ще переглянути візуальний журнал про магію нашої вишивки. Експозиція була представлена творчими роботами наших колег: І.І. Булах, О.В. Шиманської, І.М. Сухиної, Н.А. Демченко, С.В. Зінцової, С.О. Солдатової, О.А. Нетудихати.
Вишивання було і залишається святим ритуалом, значення якого і до сьогодні не втрачене. Кожна вишивальниця досконало володіє «мовою» орнаментального письма, відчуває енергетику кольорів, поєднує їх зі своїми почуттями і помислами в єдине мереживо, що стає оберегом як для себе, для родини, так і для країни.
Кожна держава має свої розпізнавальні символи: герб, прапор, гімн. Крім державних символів, існують також народні символи України: калина, вишитий рушник, вишивка… І, беручи участь у проведенні цієї імпрези «Вишивка – генетичний код українського народу», наші учасники підтвердили, що є свідомими громадянами, які одягнувши вишиванку та дослідивши історію вишивки свого рідного краю, обмінялися інформацією щодо історичних традицій України.
Викладачі І.І. Булах, О.В. Шиманська