Революція Гідності: «Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв дали небесам»
Обирай Свободу рідному народу!
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу,
Обирай Свободу для усіх людей!
П’ятий рік поспіль в Україні відзначається річниця знаменної для нашої Батьківщини дати. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко з метою утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження й донесення до сучасного й майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.
Тому 21 листопада 2018 року на честь вшанування цієї знаменної для всього українського народу події викладачі Булах І.І. та Шиманська О.В. провели зі студентами групи К-36 та З-35 відкритий виховний захід «Революція Гідності: «Ми не зганьбили славу наших предків, нових Героїв дали небесам».
Події лютого 2014 року назавжди залишаться кривавою раною на душі українського народу. Атака спецпідрозділів на барикади протестувальників та погроми тітушок 21 січня, протистояння на вулиці Грушевського 22 січня загибель Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського, Юрія Вербицького, захоплення адміністрацій, мітинги на підтримку Євромайдану в більшості областей України, фінальний і найбільш драматичний етап революції – загибель у Києві 18-20 лютого близько сотні протестувальників і кілька сотень травмованих стали переломним моментом Єврореволюції, що назавжди змінило свідомість українців.
Чим була Революція гідності для України? У першу чергу випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності. Сотні тисяч українців об’єднало прагнення правди. Правди, яка би була основою державного, суспільного, особистого життя. Народ повстав проти брехні, корупції, наруги над волею людей. І вкотре виграв цю битву, адже нікому не вдасться нас зломити!
Під час відкритого заходу студени, викладачі та запрошені гості згадали події найскладнішої для України зими за всю історію нашої незалежності, заслухали вірші Уляни Дубініної «На мирних студентів з кийками?..», Ігоря Старенького «Ви запитаєте: «Яка ціна свободи?», Людмили Удовенко «Україна»; переглянули відео на популярну пісню «Воїни світла», яка в Україні стала одним із гімнів Євромайдану, відеокліп «А сотню вже зустріли небеса…», переглянули та заслухали пісню-відеокліп «Я ненавиджу війну!», «Повертайся живим», «Білі лебеді».
Героїв Майдану і воїнів-захисників України, наших земляків-захисників, які загинули за світле майбутнє України, усі присутні вшанували хвилиною мовчання.
На завершення заходу усі присутні на честь п’ятої річниці відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні та, вшановуючи пам’ять випускників коледжу, патріотів, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої в нашому коледжі та урочисто відкритої рік тому.
Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої протиставили свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.
Відзначаючи річницю Революції Гідності, ми творимо історію, яку пишемо разом. Ви частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І вам творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети.
Слава Україні!