21 листопада в Уманському краєзнавчому музеї відбувся захід до Дня Гідності і Свободи України. Присутні вшанували патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року ─ лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини.
Захід проходив в експозиції новоствореної виставки «Україна – тернистий шлях до свободи», яка приурочена до 5-ї річниці Революції Гідності.
На захід були запрошені учасники протестних акцій на Київському Майдані, учасники Уманського Євромайдану, учасники АТО, волонтери, представники громадських організацій та студенти Агротехнічного коледжу.
Серед присутніх була секретар Уманської міської Ради Людмила Кирилюк.
Ведуча заходу, директор музею Наталія Білоус, наголосила, що Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція Гідності 2013 року. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Старший науковий співробітник музею Людмила Шуйська нагадала присутнім про подіі на Київському Майдані 5 років тому. А учасник цих подій – Леонід Середюк – розповів присутнім, про участь в акціях громадського спротиву на Майдані Незалежності. Про уманські протестні акції присутні почули від Тетяни Чорномаз, яка під час Революції Гідності була координатором Уманського Майдан, вірші присвячені подіям тих років зачитала студентка нашого коледжу Драчук Неллі ( група З25).
Пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання.
На завершення присутні ознайомилися з новою експозицією «Україна – тернистий шлях до свободи», де висвітлюється боротьба за проголошення незалежності України, розповідається про події Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Особливу увагу привернули агітаційні листівки, значки, плакати з Уманського « Гайд-паркану» та фото актів громадської непокори в Україні та м. Умані під час 2х революцій.
Частину залу займає експозиція, яка знайомить відвідувачів з діяльністю волонтерської організації «Разом». Це обереги, шкарпетки, тактичні рукавиці, пальники, вітамінні суміші, чаї, сухі супи, борщі які виготовляють волонтери. А також патріотичні прапори зі Сходу країни.
Центральне місце в експозиції займає фотовиставка Романа Чорномаза, учасника Помаранчевої революції та Революції Гідності. Як професійний фотограф, він у Києві фіксував на фотокамеру перебіг подій.Присутні дізналися, що після Євромайдану виставка фотографій Романа Чорномаза відбулася у Києві та за межами України – у Канаді, Швеції, Англії.
Зацікавленість викликав і ескіз фрески «Євромайдан» уманського художника Василя Власюка, учасника Євромайдану у Києві.
Студенти коледжі із захопленням слухали виступи доповідачів та з неабиякою цікавістю розглядали експонати музею.
Викладач Корж Ю.М.