Пам’ятаємо. Вивчаємо. Перемагаємо.
29 жовтня в нашому навчальному закладі був проведений захід у форматі «круглого столу» на тему: «Боротьба з нацизмом: український вимір» на честь вшанування 75-ої річниці вигнання нацистів з України. Його учасниками стали історики-науковці, краєзнавці, учасники АТО, студенти нашого коледжу, яких також зачепила війна, оскільки батьки і родичі багатьох із них воювали чи воюють, захищаючи нашу країну від російського агресора, студенти, які змушені були полишити свої домівки разом з родинами, тікаючи від війни, викладачі та інші запрошені, кому не байдужа доля України і тема, обрана для обговорення.
Учасники «круглого столу» шукали відповіді на гострі та болючі питання: «А чи все ми знаємо про Другу світову? Чи правдиво висвітлена участь в ній українців та їх внесок у розгром нацизму? Скільки ще невідомих сторінок і викривлених трактувань? І як цього позбутись? Чому не зроблено належних висновків з уроків Другої світової? Чому і зараз в Україні ллється кров? Хто знову зазіхає на нашу свободу? Хто знову розв’язав проти нас війну? І який досвід ми маємо винести з цієї війни?»
Багато нового і цікавого ми дізналися від запрошених на зустріч гостей. Зокрема, Надії Сергіївни Тульчинської – історика-краєзнавця, старшого наукового співробітника Уманського краєзнавчого музею, яка висвітлила роль українського націоналістичного підпілля в Умані в роки Другої світової війни та його внесок у боротьбу з нацизмом. До цього невідомі нам прізвища борців за волю України набули реальних рис людей для яких Україна була понад усе! Ольги Володимирівни Скус – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету, яка розповіла про Героя України, генерала, який поставив крапку у Другій світовій війні Кузьму Миколайовича Дерев’янка та змусила присутніх абсолютно іншими очима подивитися на цього легендарного полководця і по-новому переосмислити його життєвий шлях та роль в українській і світовій історії. Тімановського Сергія Володимировича – учасника АТО, добровольця батальйону «Булат» Національної гвардії України, зустріч з яким викликала хвилю зворушливих емоцій, а його виступ відбувався в цілковитій тиші, де незримо була присутня пам’ять про загиблих, повага та вдячність нашим захисникам.
Отож, один із важливих висновків цієї зустрічі такий: нам потрібно вчити власну історію першочергово з патріотичних, державницьких міркувань. Ми повинні пам’ятати про всіх борців за волю України та вміти протистояти агресору на всіх фронтах. Бути непохитними у своїй вірі в перемогу, і в незалежну Україну !
Слава Україні!
Т.І.Ковтун к.пед.н., викладач історії України, голова циклової комісії.