Новини

ВІД РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ – ДО ГІДНОГО ЖИТТЯ

Відкрита виховна година до Дня Гідності і Свободи на тему:

«ВІД РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ – ДО ГІДНОГО ЖИТТЯ»

 

21 листопада, українці відзначають одне з нових знакових свят у новітній історії України – День Гідності та Свободи.

Свято відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Свято встановлено на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада.

Фраза Томаса Карлейля про те, що революцію замислюють романтики, здійснюють фанатики, а плодами її користуються негідники, насправді надто ефектна, щоби бути точною.

Як відомо, 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Мирні зібрання студентства перетворилися в масові мітинги з палаючими шинами, «коктейлями Молотова» і бруківкою, що стала зброєю в руках протестувальників. На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, під час акцій протесту загинули 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Це була зима, що назавжди змінила український народ. Змінилась наша ментальність, ми стали більш рішучими. Ті події були знаковими в контексті всього тисячолітнього спадку нашої нації, бо вони заклали початок формування нової політичної ідентичності українців. Утім, цей процес не завершений, ми тільки на початку нашого тяжкого, довгого та тернистого шляху.

Після Революції Гідності і падіння тодішньої влади у березні 2014 року Росія анексувала Крим, а у квітні розпочалася війна на Донбасі, яка триває й досі.

Традиційно в День Гідності та Свободи в містах України проводять урочисті заходи та концерти, до пам’ятників загиблим учасникам Революції Гідності приносять квіти і лампадки. В українських церквах служать молебень в пам’ять про Небесну Сотню.

З метою розширення знань студентів про революцію Гідності, розвитку у молоді почуттів національної самосвідомості та громадянської активності,  формування розуміння єдності і цілісності України, почуття особистої відповідальності за долю держави, виховання ціннісного ставлення до демократичних свобод, закріплених Конституцією України, усвідомлення цінності людського життя, у нашому навчальному закладі викладачами Булах І.І. і Шиманською О.В. проведено виховний захід до Дня Гідності і Свободи на тему: «Від Революції Гідності – до гідного життя» для студентів економічного відділення. Учасники вшанували хвилиною мовчання загиблих на Майдані та на сході України, поклали квіти до меморіальної дошки.

Закликаємо усіх, кому небайдужа доля України, пам’ятати, яку ціну наша Держава, наші Патріоти та Захисники заплатили та ще платять сьогодні за право передати нашим нащадкам незалежну, вільну, сильну, гідну поваги та визнання Україну!

21 11 19 07

19 11 19 08

21 11 19 08

21 11 19 09

 

21 11 19 10

21 11 19 11