Новини

Ой, хустина, хустиночка!

«Ой, хустина, хустиночка! Мережана, шита…»

У народі 7 грудня вважалося справжнім жіночим святом. Дослідники дохристиянських вірувань вважають, що колись це було свято «Дівочої долі», але згодом церква пов’язала його з великомученицею Катериною.

В цьому році саме в свято Катерини хочуть запровадити відзначати День Української Хустки. З ініціативою щодо впровадження та щорічного відзначення «Всесвітнього дня Української Хустки» виступили депутатки різних рівнів Вінниччини, а також народні обраниці, артистки театру і кіно, викладачки ВНЗ, представниці Клубу Успішних Жінок України.

Захід до свята Української Хустки покликаний об’єднати жінок різного віку, національностей та соціального статусу у флешмобі «Зроби фото з хусткою», фінал якого заплановано на 7 грудня, коли учасниці презентуватимуть свої світлини.

Урочистості та масштабний флешмоб, який має усі шанси потрапити до книги рекордів України, як захід, який зібрав найбільшу кількість жінок вбраних в українську хустку, проходитимуть з 12:00 до 15:00 у Молодіжному центрі «Квадрат» міста Вінниця.

Організатори сподіваються, що Всесвітній день Української Хустки збере таку ж кількість прихильників, як і День Вишиванки і запрошують долучитись усіх бажаючих.

Запровадження Всесвітнього Дня Української Хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Тож започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.

Викладачі Булах І.І. та Шиманська О.В. вирішили приєднатись до загальнодержавних заходів вшанування незбагненного, але на жаль забутого дива – української хустки та провели разом зі студентами груп З-25, та Ф-28 відкритий виховний захід під назвою «Ой, хустина, хустиночка! Мережана, шита…».

Метою такого заходу є визначення обрядового значення української хустки, з’ясування, як у творах письменників та народній творчості відображено роль української хустки; практично надати загальне поняття візерунка й орнаменту, розвивати вміння бачити багатство кольорів і форм у навколишньому світі; виховувати інтерес до звичаїв і традицій українського народу та бажання зберігати духовні надбання та використовувати їх у повсякденному житті, почуття пошани до жінки, матері.

Усі присутні мали змогу дослідити історію появи української хустки, народних обрядів, звичаїв, традицій, повʼязаних із використанням хустки, з’ясувати побутове та обрядове значення даного головного убору, познайомитися з способами виготовлення та оздоблення української хустки.

Сьогодні дещо призабута магічна сила української хустки, натомість, стало модним використання «заморських» головних уборів. Та не слід забувати, що сила національних оберегів – вагоміша.

Хочеться вірити, що від тепер хустка буде не лише модною деталлю на один день, а й предметом благоговіння перед одним із національних символів, оберегом.

Сподіваємось, що саме започаткування та проведення «Всесвітнього дня Української Хустки» сприятиме відродженню хустини, як важливого, невід’ємного елементу української культури, та збереже її цінність для майбутніх поколінь.

Дякуємо усім, хто прийшов на зустріч із нашою щирою українською хусткою-берегинею. Хай завжди береже вона тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща – Україна!

07 12 19 01

07 12 19 02

07 12 19 03

07 12 19 04

07 12 19 05