«Аушвіц» – пекло на землі.
28 січня 2020 року в читальному залі бібліотеки коледжу відбувся виховний захід до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту «Аушвіц» – пекло на землі». У заході взяли участь студенти І –го курсу.
27 січня у світі згадують жертв Голокосту. В цей день у 1945 році радянські війська звільнили найбільший нацистський табір смерті “Аушвіц-Біркенау” поблизу польського міста Освенціма.
Зі вступним словом виступив заступник директора з виховної роботи Петро Леонідович Бенескул.
Захід розпочався хвилиною мовчання, присутні вшанували пам’ять всіх полеглих під час Другої світової війни.
Викладач Ю.М.Корж розповів студентам, що у 1933-1945 роках було створено приблизно 5 тисяч концентраційних таборів нацистами в Німеччині й в окупованій ними Європі. У Польщі створювались табори смерті, які взагалі не були розраховані на проживання великої кількості людей – тільки на швидке знищення новоприбулих. Місця для будівництва перших з них (Хелмно і Белжець) було обрано ще в жовтні 1941 року. Найбільшим табором смерті був концтабір Аушвіц (Освенцім); до весни 1943 року там працювали чотири газові камери, в яких використовувався газ Циклон Б. До листопада 1944 року в ньому загинуло більше мільйона євреїв, а також десятки тисяч циган, поляків та радянських військовополонених. Загалом у таборі смерті Аушвіц-Біркенау за час його існування загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
Виховний захід супроводжувався відеоматеріалами про визволення в’язнів концтабору «Аушвіц» (Освенцім), та про історію життя українки Ганни Данилової, яка у 3-річному віці потрапила до концтабору.
Н.С.Демченко-Ясинецька, спираючись на історичні матеріали, ознайомила студентів з визволителями в’язнів концтабору родом з України.
Завідуючий методичним кабінетом, методист М.Н.Бесараб проінформував присутніх про ту кропітку дослідницьку роботу, яка була проведена, і на даний час триває, з викладачами та працівниками бібліотеки, щодо голокосту в Уманському районі.
Метою виховного заходу – роз’яснити суть Голокосту студентам, показати молоді нелюдське обличчя фашизму та його трагічні наслідки, майбутні покоління повинні знати про минуле, щоб вберегти себе від подібної долі в майбутньому.
Захід підготували викладачі коледжу Н.С.Демченко-Ясинецька та Ю.М.Корж. Активну допомогу в підготовці проведення дня пам’яті надали працівники бібліотеки Л.Ангарська та Г.Жулінська