Новини

Осінні барви Карпат

Осінь в Карпатах – це особливе свято душі, коли ти потрапляєш в полон гарячих кольорів і розмаїття фарб. Це дивовижна пора, коли можна на повні груди вдихнути запах сухих трав та опалого листя. Щоб зрозуміти, що таке осінь в горах, потрібно пережити і відчути цілий ряд емоцій, пропустивши їх крізь себе. Власними очима побачити кольори і їх відтінки, особисто почути невловимі звуки. На власній шкірі відчути дотик середовища, в якому, здається, зупинився час…

Ось і наші студенти, на чолі із викладачами І.І.Булах та О.В.Шиманською відчули усі фантастичні і незабутні відчуття від подорожі осінніми Карпатами.

Ми йшли туристичними маршрутами печери «Млинки». Це один із найцікавіших спелео-туристичних об’єктів в Україні. Природа мільйони років творила під землею ці ходи, які мають загальну досліджену довжину більше 40 км. У світлі налобних ліхтариків стіни печери виблискують мерехтінням дрібних кришталиків і зачаровують різноманітними кам’яними силуетами та формами. Експедицію очолюють професійні гіди-провідники, що провели групу по лабіринтах печери найцікавішим маршрутом довжиною 2 км.

Сплав по каньйону Дністра не залишив нікого із учасників байдужим. Він має загальну протяжність майже 250 кілометрів і є найдовшим не лише в Україні, але й у Європі та визнаний одним із 7 природних чудес України. Ще каньйон ріки Дністер називають природною енциклопедією, бо утворені за мільйони років “стіни” каньйону є чудовою ілюстрацією формування верхніх шарів землі, а флора і фауна зачаровує своєю недоторканістю та незліченною кількістю представників тваринного та рослинного світу. Це все, в поєднанні з плюскотом води під веслами, допомагає відпочити душею і тілом.

Далі підіймались на оглядову площадку з якої відкривалась панорами міста Заліщики. Це одна з візитних карток України та найпопулярніша ілюстрація каньйону ріки Дністер, що майже по всьому діаметру оточує Заліщики. Дух просто захоплює!

Ліси та полонини українських гір стають восени ще більш вражаючими, особливо, коли є можливість побачити цю красу згори. Велич осінніх Карпат з висоти пташиного польоту по-справжньому зачаровує. Це єдина пора в році, коли кожне дерево набуває особливого відтінку, а атмосфера на полонинах стає особливо спокійною. Цю красу споглядали і ми, їдучи спецтранспортом по Свидовецькому хребту. Високогірні озера виблискують в променях лагідного сонця і манять до себе відвідувачів своєю чистотою і прохолодою. Піднялись студенти і на найвищу вершину Свидовецького хребта – гору Близницю 1883 м. з якої відкриваються чудові краєвиди на Говерлу, Петрос, Хом’як та інші вершини.

Заворожує своїм дзюрчанням Джуринський водоспад – найвищий водоспад на території рівнинної України. Його вважають одним із наймальовничіших і найцікавіших місць Тернопільщини. Добратися до гідрологічної пам’ятки природи нелегко, але це не зупиняє тих, хто хоче отримати море позитивних емоцій. Джуринський водоспад має ще одну назву – Червоногородський. Джурин – це назва тутешньої річки, притоки Дністра. А от давнього міста Червоногорода вже немає на жодній мапі світу, лише руїни, на які ми теж підіймались.

Відвідали єдиний в Україні та світі музей “Писанка” у Коломиї. Унікальність музею у тому, що його архітектурна будова виконана у формі велетенського великоднього яйця висотою 14 метрів та діаметром 10 метрів. Приміщення музею «Писанка» виготовлене зі дивовижного кольорового скла. Вражає багатство прекрасного орнаменту, яким прикрашена верхня частина споруди. Тут поєднано дивовижний світ краси і загадкові символи оздоблення великодніх писанок.

Побувала наша група і на майстер-класі по виготовленню карпатських сирів у музеї «Хата-стая». Стая – це кустарна гуцульська сироварня із казанком над відкритим вогнищем. Саме у таких колибах-стаях вівчарі на полонинах ціле літо варять полонинські сири – будз, вурду та бринзу. Цей процес ми побачили на власні очі та долучилися до роботи власними руками. Наприкінці екскурсії продегустували сир власного виробництва. Було смачно!

Карпати мальовничі у любу пору а осінні Карпати – просто заворожують! Осінь – найтаємничіша пора, яка пробуджує у людях змішані відчуття, спонукає на звершення несподіваних вчинків, змушує багато про що задуматись… А ще осінь – це ті зворушливі дні, на яких тримається Світ, ніколи не повторюючись двічі поспіль. В такі моменти для людини заново відкривається новий простір, сповнений вражень і дивовижних надій.

Підійшла до завершення наша мандрівка, але життя триває і на Україні ще стільки незвіданих місць! Всі повернулись додому із масою вражень і незабутніх емоцій!

18 10 18 01

18 10 18 02

18 10 18 03

18 10 18 04

18 10 18 05

18 10 18 06

18 10 18 07

18 10 18 08

18 10 18 09

18 10 18 10